بیانیه‌ها و پیام‌ها

انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر: بازداشت ها جز بر آتش خشم دانشجویان نمی افزاید

دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انتشار بیانیه ای بازداشت عباس حکیم زاده عضو سابق این انجمن و عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت را محکوم کرد.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر این انجمن در بیانیه اش بازداشت عباس حکیم زاده و دانشجویان دیگر دانشگاه ها در روز گذشته را نشانه بی تدبیری دستگاه های امنیتی دانسته و اعلام کرده است که دیکتاتوری ایران برای جبران همه خیانت ها و جنایت ها، رذالت حمله به عده ای دانشجو را پیشه گرفته است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

و این قصه پرکین استبداد ادامه دارد. داستانی که این بار آدمی کشی و انسانیت ستیزی پیشه کرده است و نیش زهرش را از بهر کین بر هر انسان آزاده ای در این روزگار فرو نشانده است. خبر تلخ بازداشت عباس حکیم زاده برای سومین بار خاطر ما را آزرد و پلیدی استبداد را زشت و تر و کریه تر از همیشه در مقابل دیدگان ما به تصویر درآورد. ساعت ۷ صبح روز گذشته نیروهای امنیتی با حمله به منزل عباس حکیم زاده علاوه بر بازداشت او، وسایل شخصی از جمله کامپیوتر او را با خود بردند. هنوز روز به پایان نرسیده بود که بازداشت هایی دیگر بر این آزردگی افزود. مهرداد بزرگ، سورنا هاشمی، علیرضا موسوی، فرزان رئوفی، احسان دولتشاه، سینا شکوهی و البرز زاهدی در حمله نیروهای امنیتی به جمعشان بازداشت شدند.

رسوایی بازداشت های پیشین عباس حکیم زاده هنوز برای عاملان و آمران این بازداشت های خودسرانه باقی مانده بود که این بار به بهانه ای دیگر دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت و عضو پیشین شورای مرکزی انجمن اسلامی پلی تکنیک را ۱۳۴ روز پس از آزادیش، مجددا بازداشت کردند و فرصت ندادند تا عباس بیش از روزهای بازداشت قبلی اش حتی با قرار وثیقه بیرون از زندان بماند. هرچند این روزهای سرزمین ما، زندان را واژه ای آشنا برای همه ساخته است و زندان، آدرس یافتن انسان های پاک و بااراده ای شده است که در این ظلمت استبداد و دیکتاتوری حاملان نور و راهنمایان فانوس در دست شده اند. ایستادگانی که آرامش و ایمان را در دل می کارند و ترس و خشونت در برابر آن ها اعلام عجز می کند.

خیال خام دیکتاتوری در آستانه ۱۶ آذر با بازداشت های گسترده دانشجویان در دانشگاه های مختلف در پی ساختن دانشگاهی آرام و مطیع است. وقاحت تا به جایی رسیده است که پس از ماه ها بی تدبیری دستگاه های امنیتی در توجه به خواسته های مردم و ترس و هراس ایشان از موج ملی برخاسته از اراده مردمان ایران، برای جبران همه خیانت ها و جنایت ها، رذالت حمله به عده ای دانشجو را پیشه گرفته است.

زشتی بازداشت و صلب حق آزادی در این روزهای ایران که نظامیان بر مسند ریاست نشسته اند و باتوم به دستان اداره شهرها را بر عهده گرفته اند چنان شده است که اعتراض به آن عجیب می نماید. ایران زندانی شده است که همه ما در آن هستیم. اما تجربه های پیشین بازداشت و گزارش های رسیده از سلول های انفرادی و اتاق های بازجویی نگرانی ادامه روند غیرانسانی بازجویی ها در بندهای امنیتی را مطرح می سازد. خطری که این روزها جان عزیزان بازداشت شده را تهدید می نماید.

انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با محکومیت بازداشت عباس حکیم زاده و سایر بازداشت شدگان این روزها به ویژه دانشجویان در بند، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط همه بازداشت شدگان است و هشدار می دهد که رفتارهای نابخردانه و ددمنشانه در این روزها جز بر آتش خشم دانشجویان نمی افزاید و دانشگاه را به کابوس خیره سری های شما تبدیل خواهد کرد. ۱۶ آذر از راه خواهد رسید و ما اینبار برای آزادی و همه آرمان هایمان ایستاده ایم و این ۱۶ آذر را به پاس تلاش های دوستان در بندمان و سال های سال استبدادستیزی ملت ایران پرشکوه تر از همیشه به سرود زوال استبداد می آراییم.

۲۹ آبان ۱۳۸۸
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا