اعتصاب غذاتحصن دانشجویی

تحصن، اعتصاب غذا و فضای امنیتی در دانشگاه بین المللی قزوین

دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

در پی احضار و بازداشت سه تن از دانشجویان دانشگاه بین المللی قزوین، دانشجویان این دانشگاه امروز در اعتراض به بازداشت همکلاسی هایشان دست به تجمع و اعتصاب غذا زدند.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر با گذشت یک روز و بی خبری مطلق از وضعیت فرهاد فتحی، پیام حیدر قزوینی و سعید سکاکیان ۳ دانشجوی دانشگاه بین المللی قزوین، دانشجویان این دانشگاه که از آزادی هم کلاسی های خود نا امید شده بودند از ساعت ۱۱:۳۰ صبح امروز اقدام به اعتصاب غذا و تحصن در سکوت کردند. ولی فشارها و تهدید های وارده به چند تن از دانشجویان از سوی وزارت نیروهای امنیتی، باعث شد که دانشجویان در حمایت از دانشجویان و تمامی زندانیان سیاسی شروع به سر دادن شعار کنند .

پیگیری های مدام برخی از دانشجویان و رایزنی هایشان با ریاست و مسئولین دانشگاه به هیچ جایی نرسید . دکتر آل بویه ریاست دانشگاه بین المللی قزوین عملا از وظیفه ی خود که امنیت دانشجویان و فضای آرام است شانه خالی کرد و مسئولین دیگر نیز با جواب ندادن تلفن همراه خود و یا جواب های بی ربط سعی در سلب مسئولیت از خود داشتند . این در حالی است که یکی از مسئولین دانشگاه با بی شرمی اعلام کرد :» تحصن بی فایده است، آنها تا دو ماه دیگر بیرون نمی آیند در حالی که من معتقدم باید اعدام بشوند «. محیط دانشگاه باز فضایی امنیتی را تجربه می کند و با حضور نیروهای امنیتی و رژه رفتنشان سعی در ایجاد رعب و وحشت داشتند و با تهدید های تلفنی سعی در تضعیف روحیه و تضعیف استقامت و پایداری داشتند .

این در حالی است که نیروهای امنیتی وابسته به دولت در سلف دانشگاه برای بر هم زدن اعتصاب طرح ایتام راه انداختند و با پیشنهاد نرخ های بالا سعی در بر هم زدن اعتصاب داشتند.

مراجع قضایی هم در پاسخ به خانواده های دانشجویان در بند اظهار بی اطلاعی می کنند. خانواده یکی از دانشجویان در بند در این رابطه گفت :» دادسرا اظهار بی اطلاعی می کند و ستاد خبری اطلاعات توصیه کرده است در فکر سند باشند .»

این تحصن همچنان با وجود سردی بیش از حد هوا در مسجد دانشگاه ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا