بازداشت دانشجویانسرکوب امنیتی

صدور حکم ۴۸ ماه زندان تعزیری و شلاق برای دانشجویان دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران

شعبه ی ۱۰۱ دادگاه عمومی بابلسر ۸ نفر از دانشجویان دانشگاه مازندران را به اتهام اخلال در نظم دانشگاه، در مجموع به ۴۸ ماه حبس تعزیری و هرکدام از آنها را به ۱۵ ضربه شلاق محکوم کرد.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر میلاد حسینی کشتان، علی نظری، سیاوش صفوی، علی دنیاری، مازیار یزدانی نیا، شوانه مریخی، علی عباسی، و رحمان یعقوبی دانشجویان دانشگاه مازندران که به اتهام اخلال در نظم دانشگاه به دلیل تجمع در دانشگاه در تاریخ ۲۶ خرداد، در خرداد و تیر ماه گذشته در بازداشت بودند، هر کدام به شش ماه حبس تعزیری و ۱۵ ضربه شلاق محکوم شدند.

این دادگاه به ریاست قاضی رضانیا رییس این شعبه برگزار شد

در دادنامه ی صادره برای این دانشجویان مصادیق اتهامات این دانشجویان را «اغتشاش در دانشگاه»، «پاره کردن بنر مصور به تصویر آقای احمدی نژاد»، «جلوگیری از برگزاری امتحانات»، و «ایجاد بی نظمی» در دانشگاه ذکر شده و «با انطباق با ماده ی ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی هر یک از متهمین به شش ماه حبس تعزیری و ۱۵ ضربه شلاق» محکوم شدند.

این رای در حالی صادر می شود که دانشجویان با رد این اتهام و اعتراض به ضرب و شتمشان توسط اداره ی اطلاعات بابل، «اخلال در نظم» را جرم اراذل و اوباش نیروهای بسیجی و لباس شخصی دانستند.

تاکنون از این پرونده ی علیرضا کیانی تبرئه شده است که پرونده ی دیگری در دادگاه بابل به اتهام «اقدام علیه نظام»، «ارتباط با بیگانگان» و «انتشار مقالات در سایت های ضد انقلاب» دارد. به گزارش خبرنامه امیرکبیر تاکنون جلسه ی رسیدگی به اتهامات اشکان ذهابیان برگزار نشده و رای دادگاه رضا عرب هنوز اعلام نشده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا